środa, 25 listopada 2020

"Otwórz, zamknij" polska wersja piosenki "Open, shut them"

Moi Drodzy, 

Niestety w ostatnim czasie byłam bardzo zajęta i nie miałam możliwości zamieszczania nowych postów. Nie oznacza to jednak, że nie zajmowałam się nowymi materiałami.

Dzisiaj (jak zawsze) proponuję prostą piosenkę. 

Jest to polska wersja angielskiej melodii „Open, shut them”.  Zapraszam do zapoznania się z moją wersją, która być może przypadnie Wam do gustu 😊

„Otwórz, zamknij” to rodzaj zabawy, która ma wiele zalet i chętnie wykorzystuję ją w swojej pracy od dawna. Przede wszystkim piosenka ta doskonale sprawdza się w grupie zarówno młodszych jak i starszych dzieci i co najważniejsze zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. 

Można wykorzystać ją w wieloraki sposób, np. jako aktywny przerywnik lub jako sposób na np. wyciszenie grupy siedzącej w kołeczku. Piosenka ponadto daje duże możliwości i może stać się doskonałym pretekstem do rozmowy o przeciwieństwach. Zauważyłam, że dzieci z dużą pasją i zaangażowaniem tworzą kolejne zwrotki i zawsze zaskakują mnie swoją pomysłowością.

Dzisiaj prezentuję wersję z zaledwie 6 zwrotkami, ale oczywiście ilość strof zależy tylko  od Waszej pomysłowości. 

A oto kilka dodatkowych idei, które można wykorzystać:

  - wysoko-nisko

  -  prawa-lewa

  -  ciężki-lekki

  -  smutny-wesoły

  -  szeroki-wąski

Jestem bardzo ciekawa jakie najśmieszniejsze lub najbardziej zaskakujące przeciwieństwa podpowiedziały Wam dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...