sobota, 6 czerwca 2020

"Myszko Mała" bajka flanelowa dla dzieci.

"Myszko Mała" to rodzaj opowieści, bajki, do której używam flanelowej tablicy.

Tablica flanelowa  to nic innego jak zwykła prostokątna powierzchnia  pokryta niebieską flanelą lub filcem. Wszystkie elementy bajki wykonane są także z filcu, dzięki czemu świetnie utrzymują się na powierzchni tablicy.

 Formę tą poznałam w czasie jednej z moich klas w Collage i przyznam szczerze, że niemal tego samego dnia  mąż przygotował dla mnie moją wlasna tablicę i juz  następnego dnia wykorzystałam ją w klasie. Moi uczniowie od pierwszej chwili polubili ten rodzaj wizualizacji i odtąd zawsze z niecierpliwością czekały na moje historie.


 W moim filmie wykorzystałam 5 domków. Oczywiście ilość domków uzależniona jest od wieku dzieci. W młodszych grupach proponuję zastosować mniejszą ilość, skróci to tym samym czas i pozwoli uniknąć zniecierpliwienia. W przypadku starszych dzieci można spróbować wykorzystać znacznie więcej kolorów.

Domki wykonane są z filcu, natomiast myszka to papierowy, zalaminowany obrazek. Aby tego typu pomoce trzymały się na flaneli należy przykleić do tylnej części myszki niewielki kawałeczek rzepu (tę szorstką część).

     A oto słowa piosenki:    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...