sobota, 6 czerwca 2020

"Myszko Mała" bajka flanelowa dla dzieci.

"Myszko Mała" to rodzaj opowieści, bajki, do której używam flanelowej tablicy.

Jest to dosłownie tablica pokryta niebieską flanelą-filcem. Wszystkie elementy bajki wykonane są także z filcu, dzięki czemu świetnie utrzymują się na powierzchni tablicy.

 Tę formę edukacyjną poznałam w czasie jednej z moich klas w Collage i przyznam szczerze, że wkrótce po zajęciach mąż przygotował dla mnie moją własną tablicę i następnego dnia zastosowałam ją w klasie. Dzieci od pierwszej chwili polubiły ten rodzaj wizualizacji i zawsze z niecierpliwością czekały na moje historie.

Wkrótce umieszczę więcej bajek i chętnie podzielę się informacją jak wykonać, zarówno samą tablicę jak i poszczególne elementy opowiadanych historii.
Jeśli ktoś jest odważny i ma ochotę spróbować opowiedzieć tę bajkę w swojej klasie to poniżej przygotowałam szablony, które można wydrukować.

 W moim filmie wykorzystałam 5 domków. Oczywiście ilość domków uzależniona jest od wieku dzieci. Dla młodszych proponuję wykorzystać mniejszą ilość, skróci to tym samym czas i pozwoli uniknąć zniecierpliwienia. W przypadku starszych dzieci można spróbować wykorzystać znacznie więcej kolorów.

Domki wykonane są z filcu, natomiast myszka to papierowy, zalaminowany obrazek. Aby tego typu pomoce trzymały się na flaneli należy przykleić do tylnej części myszki niewielki kawałeczek rzepu (tę szorstką część).

 Jest to mój pierwszy film, dlatego proszę o wyrozumiałość. To moje początki i troszkę czasu upłynie zanim osiągnę satysfakcjonujący mnie poziom.

Prawdę mówiąc, przygotowałam do tej pory mnóstwo piosenek, którymi chciałabym się podzielić , ale jestem w trakcie poznawania programów, które pozwolą mi przygotować nagrania. Staram się być sumiennym uczniem :) i ciężko pracuję, aby osiągnąć umiejętności przynajmniej w podstawowym wymiarze.

 

                                          A oto wspomniany szablon i słowa prostej piosenki:


                                                                    

                                                          © Śpiewaj i ucz się z Anią                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"5 jabłuszek" prosta piosenka z pokazywaniem + zabawa flanelowa z liczeniem

Moi Drodzy, Dzisiaj zapraszam Was do obejrzenia filmu instruktażowego piosenki, którą prawdę mówiąc nagrałam ponad miesiąc temu. Niestety ...