piątek, 19 lutego 2021

Falalalalale, kocham Cię - piosenka dla dzieci

Moi Drodzy,

Udało mi się nagrać kolejny film instruktarzowy z piosenką!

Jak zawsze, jestem bardzo z niego niezadowolona, dlatego proszę miejcie na uwadze to, że wciąż jestem absolutnym amatorem w zakresie nagrywania. 

Zabawa, którą dzisiaj prezentuję  jest swoistego rodzaju adaptacją powstałej w 1910 roku piosenki: "Skiddy-Mer-Rink-A-Doo", która  od dawna znajduje się w tzw. Public Domain. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat powstało wiele przeróbek (także dla dzieci) tej łatwo wpadającej w ucho zabawy. 

Przez lata z dużą radością śpiewałam ze swoimi uczniami  angielską wersję tej piosenki, aż do momentu kiedy zdecydowałam, że czas zaprezentować  tą  wyjątkową  melodię polskim dzieciom.

Moja wersja tylko w pewnym stopniu przypomina tą piosenkę, ale jak zawsze starałam się, aby tekst i melodia były łatwo przyswajalne i przyjazne dzieciom.

Zupełnie niedawno zdecydowałam się nią z Wami podzielić, bo ku mojej ogromnej radości wróciłam po wielu latach do tej piosenki i  spotkała się ona wśród moich uczniów z dużym zainteresowaniem. 

Oczywiście, tak jak wspominam w filmie, wydaje mi się, że najlepszym okresem na jej śpiewanie jest czas  walentynek, ale mam wrażenie, że w czasie roku szkolnego bez wątpienia można znaleźć więcej okazji do jej wykonania.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...