piątek, 16 lipca 2021

7 dni tygodnia-piosenka i materiały do wydrukowania

Moi Drodzy,

 Dzisiaj zapraszam Was do wysłuchania mojej piosenki o DNIACH TYGODNIA.

 Jest to propozycja, którą można wprowadzić do codziennej rutyny. Regularne jej powtarzanie bowiem w prosty sposób pomaga dzieciom utrwalić znajomość dni we właściwej kolejności. 

 Piosenkę tę można wykonywać wspólnie. Można też pokusić się o codzienne wybieranie jednego ucznia, który będzie liderem w tej zabawie i siedząc naprzeciwko klasy będzie podpowiadał kolejne elementy piosenki.

 Jak zauważycie, zabawa ta składa się z 2 części:

 1.Pierwsza cześć to piosenka o wszystkich dniach tygodnia,

 2.Druga to piosenka o konkretnym dniu tygodnia.

 Pomiędzy zaprezentowanymi częściami można zrobić przerwę, podczas której proponuję  np. zapytać wybranego ucznia o nazwę aktualnego dnia. 

Części oczywiście można wykonywać samodzielnie!

Nasze dni tygodnia są niezwykle zróżnicowane, i co okazało się najtrudniejsze mają rożną ilość sylab, dlatego w przypadku drugiej części znajdziecie kilka wersji  piosenki, uzależnionych właśnie od długości wyrazu. 
W filmie znajdziecie kilka nagranych wersji. Pod nagraniem można także znaleźć  dokładny czas, pod którym można odszukać wybrany dzień tygodnia.
W nagraniu wspomniałam  o dwóch, pomocnych w czasie codziennej rutyny materiałach. Pliki do wydrukowania możecie znaleźć tutaj: 

DNI TYGODNIA BIALO-CZARNE:
DNI TYGODNIA KOLOROWE:PDF


I jeszcze taka forma, którą można wydrukować i wyciąć. 
Lewą jej część należy nakleić na kolorową kartkę papieru formatu A4 i zalaminować. W każdy  prostokąt wklejamy rzep (tą delikatną część). 
Elementy po prawej stronie wycinamy, laminujemy, a na tylnej stronie naklejamy rzep (tym razem tę  część szorstką).Moi Drodzy,

Jeśli macie jakiekolwiek pytania to nie krępujcie się do mnie napisać.

Zawsze chętnie odpowiem.

Pozdrawiam wszystkich bardzo ciepło i życzę wspaniałego weekendu.Wiadomość  ostatniej chwili...


Jeśli poszukujecie darmowych KART PRACY związanych z zagadnieniem DNI TYGODNIA to zaglądnijcie TutajBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...