wtorek, 28 grudnia 2021

Głodny pingwinek (karty pracy)

Moi Drodzy,

Jakiś czas temu narysowałam pingwinka i pomyślałam, że powinnam znaleźć dla niego dodatkowe zastosowanie. Zastanawiałam się nad tym przez jakiś czas i wpadłam na pomysł, by połączyć go z jego ulubionym przysmakiem-rybkami. 

Tym sposobem powstało 2 zestawy "pingwinkowe", które można wykorzystać w procesie ćwiczenia liczenia. 

PIERWSZY ZESTAW

Pierwszy zestaw składa się z 10 kart z nieco mniejszymi pingwinkami, na których umieszczone są na stałe cyfry od 1-10.  

Oczywiście karty najlepiej zalaminować.
Jesli nie macie dostępu do rybek, lub najzwyczajniej uważacie, ze żywności nie powinno używać się w projektach to rybki można zastąpić np. pomponami :) 

Dzisiaj mam dla Was dwa zestawy PDF. Pierwszy-kolorowy  z pomarańczowym noskiem, drugi czarno-bialy, w którym nosek można pokolorować samemu. 

                                                          PDF kolorowe

                                                      PDF czarno-białe


DRUGI ZESTAW

Drugi zestaw to jedna karta z dużym pingwinem, do której dołączone są cyfry. Kwadraty z cyframi wycinamy, laminujemy a na spodniej części umieszczamy szorstki rzep. Kartę z pingwinem laminujemy. W kwadracie umieszczonym pod zwierzakiem naklejamy drugą część rzepa (tę delikatniejszą). 


Ten oto gotowy plik znajdziecie tutaj w wersji PDF

Moi Drodzy, 

A tutaj znajdziecie krótki filmik instruktażowy z prezentacją dzisiejszych materiałów. Pozdrawiam wszystkich ciepło w ten zimowy czas.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...