sobota, 5 marca 2022

Świąteczna matematyka z klamerkami

Moi Drodzy,

 Dzisiaj przygotowałam dla Was zestaw świąteczno-wiosenny z klamerkami. Ty razem, oprócz utrwalania czynności liczenia w zakresie 1-10, dzieci będą miały szansę poćwiczyć przypinanie klamerek (spinaczy). Ta  prosta do przygotowania zabawa z zakresu motoryki malej to doskonale ćwiczenie dla dłoni naszego dziecka, które wspaniale wpływa na rozwój mięśni dłoni, na  koordynacje wzrokowo- ruchową i koncentrację.

 W dzisiejszym poście znajdziecie dwa pliki PDF: kolorowy i biało-czarny. Muszę przyznać, że dzisiaj moja kolorowa drukarka "odmówiła mi posłuszeństwa, dlatego zdecydowałam, że pokoloruję zestaw biało-czarny. 

W pakiecie znajdziecie 10 kart, które jak zawsze proponuję wyciąć i zalaminować. Warto dołączyć do zestawu więcej niż jeden spinacz.  

A jak wykonać zadanie? Wystarczy policzyć przedmioty na karcie, a prawidłowy wynik zaznaczyć nakładając klamerkę na właściwą cyfrę.

A teraz już wspomniane pliki:

PDF kolorowy

PDF czarno-bialy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...