czwartek, 7 kwietnia 2022

Wiosenno-letnia matematyka z klamerkami

Moi Drodzy,

Muszę przyznać, że ilość obowiązków, która ostatnio mnie pochłonęła zupełnie mnie zaskoczyła. Niestety nie miałam czasu na nowe posty, nie udało mi się także odpowiedzieć na maile, ale w najbliższym czasie postaram się zająć wszystkimi zaległościami.

A dzisiaj zapraszam Was na krótki post o charakterze wiosenno-letnim. 

Powracamy w nim do prostych w wykonaniu kart matematycznych, które mogą stac się pomocne w procesie utrwalania liczenia w zakresie 1-10. 
Jak zwykle, w przypadku moich tzw "prac klamerkowych" dzieci będą miały szansę poćwiczyć liczenie i oczywiscie przypinanie spinaczy. Ta  prosta  zabawa z zakresu motoryki małej to doskonałe ćwiczenie dla dłoni naszego dziecka, które wspaniale wpływa na rozwój mięśni dłoni, na  koordynacje wzrokowo- ruchową i koncentrację.
W pakiecie znajdziecie 12 kart, które jak zawsze proponuję wyciąć i zalaminować
 

A jak wykonać zadanie? Wystarczy policzyć przedmioty na karcie, a prawidłowy wynik zaznaczyć nakładając klamerkę na właściwą cyfrę.A tutaj można znajlezć plik PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...