wtorek, 28 czerwca 2022

Pszczółko mała (wiosenno-letnia zabawa flanelowa dla dzieci)

Moi Drodzy,

 Po baaardzo długiej przerwie wracam do nagrywania filmów instruktażowych. Jak zwykle proszę o wyrozumiałość. Wszystkim zajmuję się absolutnie sama, w związku z czym mam dość ograniczone możliwości (przyznaję jednak, że sukcesywnie pracuję nad udoskonalaniem wszystkich materiałów, które umieszczam na blogu). Wkrótce planuję także wprowadzić nowe opcje na swojej stronie, które z powodu chronicznego braku czasu musiałam odkładać.

A zatem, wracając do tytułowego zagadnienia, zapraszam Was do zapoznania się z moją zabawą flanelową „Pszczółko mała”.  

Materiał ten nie należy do nowych.  Od wielu lat wykorzystuję w swojej pracy tego typu zgadywanki muzyczne i muszę przyznac, że cieszą się one dużym zainteresowaniem.  

Mam nadzieję, że moje posty spowodują, że niektórzy z Was choćby z ciekawości wypróbują na swoich zajęciach ten rodzaj zabawy. Jestem przekonana, że każdy kto choć raz zastosuje tablicę flanelową nigdy od tej pory się z nią nie rozstanie.

A oto i słowa  piosenki:  

                    
  Oczywiście, jeśli ktoś nie czuje się komfortowo, gdy śpiewa może zastąpić  śpiew zwykłą recytacją.

 

Poniżej znaleźć można zarówno szablon kwiatka jak i pszczółki. Kwiatki, jak zawsze wycięłam z kolorowego filcu. Natomiast pszczółkę wycięłam, zalaminowałam i opatrzyłam na tylnej stronie szorstkim rzepem.

  Moi Drodzy, jeśli jesteście zainteresowani tego typu materiałami, lecz wciąż w Waszych głowach kłębią się pytania i wątpliwości  to chętnie pomogę zrozumieć każdy aspekt tego zagadnienia i odpowiem na każde nurtujące pytanie. 

Pozdrawiam Was bardzo ciepło 💖


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...