niedziela, 14 sierpnia 2022

Matematyka z grzybkami-darmowe karty pracy

Moi Drodzy,

Lato powoli dobiega końca. Dla wielu z nas jest to dość specyficzny czas. Zwykle zaczynamy przygotowywać materiały i choć przecież kochamy swoją pracę to dość często ogarnia nas niepokój i tęsknota… za kolejnymi wakacjami. Mój nowy rok szkolny rozpoczyna się właśnie teraz. Muszę przyznać, że tym razem z dużym entuzjazmem wracam do pracy.   

Dzisiaj mam dla Was karty z grzybkami.

Jak zwykle, materiały te mają na celu wspierać proces utrwalania liczenia w zakresie 1-10. Cały zestaw składa się z 10 kart. 

Jak zwykle przygotowałam dwie wersje grzybków: 

kolorową 

i biało-czarną (którą można samodzielnie pokolorować). 


Materiały umieszczone na zdjęciach wykonane są właśnie z zestawu biało-czarnego. Jak zwykle zachęcam, aby karty zalaminować.

Wybór materiału, z którego zrobione są kropki zależy absolutnie od Waszych preferencji. Można do tej roli np. adoptować białe pompony. Można także wyciąć umieszczone w zestawie kropki, które oczywiście wcześniej warto zalaminować. Doskonale sprawdzą się tutaj także kropki wycięte z folii piankowej. Można także  pokusić się o przygotowanie wersji grzybków z przyklejonymi wcześniej rzepami, a same kropki po zalaminowaniu zaopatrzyć  w szorstką wersję rzepa.

Moja ostatnia propozycja to kropki wykonane z plasteliny. Niestety nie udało mi się zdobyć białego koloru  😉

Kolorowy PDF

Biało-czarny PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piosenka na dzień dobry-prosta piosenka z pokazywaniem dla dzieci

Moi Drodzy, Dzisiaj przygotowałam dla Was piosenkę, która towarzyszy mi dość często w pracy. "Piosenka na dzień dobry" to nic in...