niedziela, 3 grudnia 2023

5 cukierków - prosta świąteczna piosenka z pokazywaniem + zabawa flanelowa z liczeniem

 Moi Drodzy,

Dzisiaj zapraszam Was do obejrzenia mojej kolejnej propozycji świątecznej. 

Piosenkę tą zatytułowałam "5 cukierków" i jestem przekonana, że wielu z Was skojarzy tę zabawę z inną pokazywanką z mojego kanału. Otóż tak, w tym szczególnym przypadku zastosowałam dość popularną metodę tworzenia piosenek, którą często wykorzystuje się w USA. Do tej samej melodii podłożyłam zbliżony tekst zmieniając jedynie kilka słów. Jabłuszka zastąpiły cukierki, a zamiast jabłonki wprowadziłam choinkę i tak oto powstała kolejna piosenka. 

Niektórzy z Was prawdopodobnie z krytycznym nastawieniem podjedzie do tej transformacji. Podobnie było kiedyś ze mną. Zupełnie nie rozumiałam celowości tego zabiegu. Z czasem jednak zrozumiałam wiele pozytywnych aspektów tej metody o czy opowiem Wam kiedyś w jednym z postów. 

A dziś już zapraszam Was do obejrzenia mojego filmu, który składa się z dwóch prezentacji. W pierwszej obejrzycie piosenkę z pokazywaniem a w drugiej będziecie mieli szansę zobaczyć wersję flanelową tej zabawy. 

W tym pliku możecie znalezć czarno-białe cukierki, które wykorzystałam w tym projekcie. 

Cukierki PDF 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...