piątek, 5 stycznia 2024

Serdeuszko-walentynkowe wariacje

                                                                     Moi Drodzy,

Już za miesiąc Walentynki i mnóstwo ciekawych projektów, które już dziś możemy zaplanować. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym jak wiele niezwykłych projektów można wykonać wykorzystując zwykły szablon serca?

Przygotowałam dzisiaj dla Was niewielki  zestaw kart, który można wykorzystać w pracy na wiele różnych sposobów. Kilka z nich zobaczycie w dzisiejszym poście. 

Część z kart warto zalaminować i użyć wielokrotnie. W zestawie znajdziecie także karty, które nadają się tylko do jednorazowego użytku.


W przypadku pierwszej karty kształt serca wykleiłam pociętymi z cienkiej bibuły czerwonymi  kwadracikami  i posypałam świecącym brokatem. 
Kolaż z plasteliny. guzików i koralików. 


Rysowanie kredkami swiecowymi i malowanie farbami.
Karta z dwoma sercami posłużyła mi do ułożenia prostej mozaiki złożonej z tzw. "flat marbles". Wybrałam dwa kolory kamyczków. Linie pomagają ułożyć kolory we właściwym miejscu. 


Tę sama kartę wykorzystałam także w projekcie ze słodkimi piankami, które jak zwykle pomalowałam farbami. 

Malowanie patyczkami to naprawdę świetny sposób na wspomaganie u naszych dzieci umiejętności z zakresu motoryki małej. Oczywiście jedna z wielu korzyści płynąca z wprowadzenia do zadań specjalnych tej aktywności, dlatego warto do niej wracać.  
Moją kolejna kartę wykorzystałam do pracy z plasteliną i do wyklejania malutkimi kwadracikami i prostokącikami kolorowym papierem. W przypadku drugiego zadania warto pamiętać o tym, że wymaga ono znacznie większej ilości czasu. Przecinanie i wyklejanie zaznaczonych obszarów wymaga dużego skupienia. Powstała mozaika wygląda jednak cudnie. Wspanialy efekt 


W przypadku tej karty będziecie mieli szanse zetknąć się z dwoma jej wersjami. Z kolorową (czerwono-białą) i czarno-białą, którą właśnie widzicie powyżej. Wersja do pokolorowania daje chyba jednak więcej możliwości, bo na tło można wybrać jakąkolwiek barwę. Ja wybrałam typowo walentynkowe kolory: różowy i czerwony. Warto tę kartę zalaminować. Do wypełnienia białych kropek wykorzystać można mnóstwo elementów. Ja wybrałam: guziki, pompony, plastelinowe kuleczki i kamyczki.


Kolejne propozycje mają formę karty walentynkowej. W pierwszym przypadku w większym formacie. Druga wersja przypomina regularną złożoną kartkę. Oczywiście obie wersje dają niezwykle dużo możliwości. Można je udekorować na tysiące sposobów. 
A tutaj inne propozycje z tego zestawu:


A tutaj już można znaleźć pełne wersje w formacie PDF

PDF z kolorowym sercem

PDF czarno-białe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piosenka na dzień dobry-prosta piosenka z pokazywaniem dla dzieci

Moi Drodzy, Dzisiaj przygotowałam dla Was piosenkę, która towarzyszy mi dość często w pracy. "Piosenka na dzień dobry" to nic in...