piątek, 23 kwietnia 2021

Wiosenna pogoda (prosta piosenka dla dzieci z pokazywaniem )

Moi Drodzy,

 Przyszedł czas na baardzo prostą piosenkę o wiośnie. Myślę, że większość z Was zorientowała się, że materiały muzyczne, które proponuję są naprawdę łatwe do nauczenia. Oczywiście mam w swoim "repertuarze" bardziej ambitne piosenki (i obiecuję kiedyś je zamieścić), ale tworząc ten blog zależało mi na tym, aby dzielić się z Wami przede wszystkim tymi zabawami, które szybko "wpadają w ucho".

 Mogę Was zapewnić, że wszystkie zabawy wcześniej wprowadziłam w swoich klasach i wybrałam te, które najbardziej przypadły moim uczniom do gustu. Co więcej nauczenie się ich zajęło naprawdę bardzo niewiele czasu.

Przypuszczam, że wielu z Was zastanawia się jak to możliwe, że w USA mam możliwość śpiewania piosenek po polsku...Otóż od wielu lat, oprócz swojej regularnej pracy, prowadzę zajęcia muzyki w jednej ze szkół polonijnych (która liczy prawie 700 uczniów!). Szkoła, w której pracuję jest jedna z niewielu, która zapewnia naszym wspaniałym polskim dzieciom dostęp do zajęć umuzykalniających.

 A oto i piosenka: 


Wybaczcie mi proszę wszystkie niedociągnięcia:)

 Ta niemal banalnie prosta piosenka, a szczególnie jej pierwsza zwrotka, doskonale pasuje do zabawy z chustą animacyjną. Wkrótce postaram się umieścić film z instrukcją takiej właśnie zabawy. 

Przygotowuję także nagranie piosenki dla Mamy. A zatem do zobaczenia 😘

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...