wtorek, 22 listopada 2022

Czas na święta-prosta piosenka z pokazywaniem

Moi Drodzy,

 Minęło dość sporo czasu od mojego ostatniego nagrania. Muszę przyznać, że planowałam przygotować wiele filmów, ale niestety nadmiar pracy kompletnie pokrzyżował mi plany. W USA aktualnie wszyscy przygotowują się do Święta Dziękczynienia, w szkole mamy kilka dni wolnego dlatego udało mi się nagrac cos nowego!

  „Czas na święta” to niezwykle prosta piosenka, która być może zaskoczy Was wieloma rzeczami. Przede wszystkim piosenka ta posiada podkład muzyczny znany wielu z Was. Myślę, że każdy z Was zetknął się z tradycyjną piosenką „The wheels on the bus” znaną w Polsce pod tytułem „Koła autobusu”.  W przypadku mojej piosenki będziecie mieli szansę usłyszeć niemal ten sam materiał melodyczny. Być może niektórzy będą zaskoczeni tym faktem. Przyznaję, że i ja, gdy rozpoczęłam pracę z dziećmi w USA zastanawiałam się, dlaczego tak wiele piosenek amerykańskich opiera się na tej samej melodii, przecież gdzieś w czasoprzestrzeni istnieje tyle nowych muzycznych kreacji, po które tylko warto sięgnąć. Dziś już jednak nie zadaje takich pytań, bo po latach zrozumiałam, że ten rodzaj podejścia do edukacji także przynosi korzyści.

 

A teraz juz czas na krotki filmik instruktażowy:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piosenka na dzień dobry-prosta piosenka z pokazywaniem dla dzieci

Moi Drodzy, Dzisiaj przygotowałam dla Was piosenkę, która towarzyszy mi dość często w pracy. "Piosenka na dzień dobry" to nic in...