niedziela, 27 listopada 2022

Zimowo-świąteczna matematyka z klamerkami (darmowe materiały)

 

Moi Drodzy,

Dzisiaj zapraszam Was na krótki post o charakterze zimowo-świątecznym ☃️❄️☃️

Myślę, że większość z nas rozpoczęła już przygotowania do tego okresu.

Pojawią się w nim proste do wykonania karty matematyczne, które mogą stać się pomocne w procesie utrwalania liczenia w zakresie 1-10.


Jestem przekonana, że większość z Was niejednokrotnie przekonała się o tym jak wiele korzyści w rozwój motoryki małej wnoszą tzw. "prace klamerkowe".

Mój dzisiejszy zestaw można zaliczyć właśnie do tego gatunku. Wierzę, że te proste zabawy z zakresu motoryki małej to doskonałe ćwiczenia dla dłoni naszych dzieci, które wspaniale wpływają na rozwój mięśni dłoni, na koordynacje wzrokowo- ruchową i koncentrację.

Dzisiaj w pakiecie znajdziecie 10 kart, które jak zawsze proponuję wyciąć i zalaminować.Zwykle, dla wzmocnienia karty i z uwagi na estetyczne walory podklejam każdy z obrazków kolorowym papierem.


A na czym polega zadanie? Wystarczy policzyć przedmioty na karcie, a prawidłowy wynik zaznaczyć nakładając klamerkę na właściwą cyfrę.

 Spójrzcie na film, który pomoże Wam przygotować zestaw.


Ty razem przygotowałam dla Was dwie wersje plików: kolorowa i biało-czarna.

 Kolorowy PDF

 Biało-czarny PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piosenka na dzień dobry-prosta piosenka z pokazywaniem dla dzieci

Moi Drodzy, Dzisiaj przygotowałam dla Was piosenkę, która towarzyszy mi dość często w pracy. "Piosenka na dzień dobry" to nic in...