środa, 14 grudnia 2022

Bałwan (matematyka z guzikami)


Moi Drodzy,
"Zima za pasem" i większość z nas przegląda materiały właśnie o tej tematyce. Jestem przekonana, że dla naszych najmłodszych warto skupić się na przygotowaniu prac, które łączą w sobie element zabawy i nauki. 
Zapewne matematyka wielu z nas nie kojarzy się z zabawą, ale ten sposób myślenia można spróbować zmienić, choćby wprowadzając ciekawe pomoce. Dzisiaj zapraszam was do zapoznania się z niezwykle prostą do wykonania pracą z bałwankiem.
A jak przygotować naszego bałwanka? 

Wystarczy wydrukować mój plik PDF, wyciąć cyfry, wszystko zalaminować i opatrzyć rzepem. Na cyfrach umieszczam tę szorstką wersję, natomiast na karcie z bałwankiem tę delikatną.


Oczywiście zestaw ten można wykorzystać w wieloraki sposób. Można użyć do niego tytułowych guzików, pomponów lub  np. plastelinowych kulek, których przygotowanie dodatkowo może stać się świetnym ćwiczeniem dla małych rączek. 
W kwadracie pod bałwankiem umieszczamy wybraną cyfrę, natomiast  pęsetą lub paluszkami układamy na bałwanku taką ilość przedmiotów, jaką wskazuje cyfra w kwadracie.

 

 A tutaj znajdziecie oryginalny PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...