niedziela, 8 stycznia 2023

Płatki śniegu

Moi Drodzy, 

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym jak wiele niezwykłych  projektów można wykonać wykorzystując zwykły wzór śnieżynki.

Dzisiaj pragnę zaprosić Was do „krainy płatków śniegu” 😊

Przygotowałam bowiem niewielki zestaw ze śnieżynkami, który można wykorzystać w pracy na wiele różnych sposobów.  

W pierwszym projekcie do wypełnienia śnieżynki wykorzystałam pianki, które w USA  nazywa się marshmallow.  Do przyklejenia pianek polecam wykorzystanie płynnego kleju. Niestety kleje w sztyfcie nie sprawdzają się.


W drugim z projekcie do ozdobienia śnieżynki wykorzystałam tak zwane "flat marbles", które w Polsce nazywa się bryłkami szklanymi. Ważne, aby kamyczki były płaskie. W tym przypadku kartę śnieżynki warto  zalaminować, a zabawę z kamyczkami  wykorzystać jako aktywność wspomagającą rozwój motoryki małej.


Zabierając się za opis kolejnej propozycji uświadomiłam sobie, że będąc dzieckiem spędzałam nieprawdopodobnie dużą ilość czasu bawiąc się "fikuśnymi" guzikami mojej babci 😉 

Wydaje mi się, że nasi uczniowie chętnie zaangażują się w układanie guzikowej mozaiki śnieżnej.

 W prezentowanym przykładzie, podobnie jak w poprzedniej propozycji polecam zalaminowanie karty. Ułożenie guzików, szczególnie tych w nieco mniejszym rozmiarze zajmuje troszkę czasu, ale efekty są zaskakujące. Oczywiście zanim zaczniemy pracę z guzikami należy pamiętać o tym, że jest to materiał, którego użycie wymaga szczególnej ostrożności i monitorowania. 

Kolejną propozycją jest wyklejanka. Istnieje mnóstwo ciekawych form wyklejania. Na obrazku widnieje śnieżynka wyklejona wyciętymi kwadracikami, można jednak do tego projektu wykorzystać wydzieranki lub bibułowe kuleczki.Doskonałą formą aktywności, idealną  dla małych rączek  jest zabawa z plasteliną. I tutaj proponuję kartę plastelinową.  Wydrukowane obrazki  wypełniać można według upodobania różnymi kolorami. Można wylepić krok po kroku każdy z elementów, można także układać na śnieżynce rolowane wężyki.


Jeśli do tej pory nie mieliście szansy wykorzystać w swojej pracy kropkowych pisaków to szczerze je polecam. Dzieci uwielbiają ten sposób kolorowania. Można nimi malować, gdy są mocno nasączone, ale generalnie działają jak kropkowe pieczątki.

Na koniec śnieżynka pomalowana farbami i ozdobiona  brokatem.

Więcej śnieżynek znajdziecie w moim zestawie.


Dzisiaj zajedziecie dwie wersje PDF. Pierwszą z ramkami (w większości zdjęć wykorzystałam właśnie tę wersję) i wersję bez ramek.

Śnieżynki z ramkami PDF

Śnieżynki be ramek PDFBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...