wtorek, 24 października 2023

Muzyczne zabawy jesienne ("Podaj dynię", " Policzmy dynie", "Widziałam duszka")

  Moi Drodzy,

Dzisiaj przygotowałam dla Was 3 zabawy jesienne inspirowane amerykańską, tradycyjną literaturą. 

Pierwsza z nich nosi tytuł "Podaj dynię".  Jest to niezwykle prosta gra, która opiera się na rytmicznej, krótkiej piosence. Zabawę tą wykonujemy siedząc w kółeczku. W czasie trwania piosenki sukcesywnie w rytm melodii podajemy małą dynię z rąk do rąk. W momencie, gdy piosenka się kończy osoba, w której rękach pozostaje  tytułowa dynia odchodzi z gry. Schemat ten powtarzamy, aż do momentu, gdy w grze pozostanie tylko jeden uczeń.

A oto tekst piosenki: 

Moja kolejna propozycja również związana jest z dyniami. Tym razem jednak skupimy się na ich liczeniu. Do wykonania piosenki niezbędne będą: tablica flanelowa i obrazki dyni.

 Tekst zabawy możecie zobaczyć poniżej.  

 
A na czym polega  aktywność? Otóż nauczyciel umieszcza na tablicy wybraną ilość dyni. Śpiewa wspólnie z uczniami piosenkę, a po jej wykonaniu  wybiera jedną osobę, aby policzyła dynie. Cały proces możemy powtarzać kilkakrotnie.

W filmie wykorzystałam narysowane własnoręcznie dynie. Wszystkie elementy wycięłam, zalaminowałam, a na tylnej stronie umieściłam szorstki rzep. Jeśli chcielibyście skorzystać z tych materiałów to wystarczy kliknąć w poniższe linki i ściągnąć pliki:

Dynie kolorowe PDF
Dynie czarno-białe PDF

Jako „bonus” na końcu umieściłam prostą rymowankę o duszku.

Tekst zabawy możecie przeczytać tutaj:  


 Zachęcam Was do obejrzenia krótkiego filmiku instruktażowego, który w prosty sposób przybliży Wam wszystkie zabawy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...