sobota, 14 października 2023

Powiedz, jak się czujesz-piosenka o emocjach

Moi Drodzy, 

Dzisiaj chciałabym zaprosić Was na prezentację jednej z moich kolejnych  propozycji muzycznych. 

Zapewne zauważyliście, że w temacie dzisiejszego posta pojawiły się EMOCJE 😀😞   

Jest to temat niezwykle ważny i jestem przekonana, że każdy z nas rozumie jak istotne jest aby od najmłodszych lat oswajać dzieci z tym zagadnieniem. 

ROZMAWIAJMY O EMOCJACH 

Zanim przejdę do właściwej prezentacji chciałabym pokazać Wam karty pracy, które można wykorzystać np. przygotowując uczniów do prezentowanej przeze mnie muzycznej zabawy. Emocje towarzyszą nam każdego dnia, dlatego warto o nich porozmawiać po to, aby móc sobie z nimi radzić. Dzisiejsze materiały mogą pomóc naszym uczniom nazwać niektóre z nich a w późniejszym czasie, podczas naszej zabawy, zadecydować o jakiej emocji zaśpiewają.

Karty, które widzicie poniżej można znaleźć w wersji PDF na dole posta, wyciąć i oczywiście zalaminować. Ja, dodatkowo, na odwrotnej stronie umieściłam szorstki rzep po to, aby moc wykorzystać je w pracy z tablicą flanelową.  


Dziś jak zwykle macie szansę zaopatrzyć się w wersję kolorową i biało-czarną.  

   

Przygotowałam także dodatkowe zestawy z końcówką (a), jeśli ktoś chciałby karty i w takiej wersji.  

    

Moi Drodzy, a teraz już czas na moją piosenkę. Rożni się ona od wszystkich pozostałych, głównie dlatego, że ma formę dialogu. Składa się z dwóch części: z pytania i  odpowiedzi. Materiał melodyczny w obu częściach jest niezwykle podobny. Poniżej możecie przeczytać tekst. Ważnym i bardzo atrakcyjnym elementem zabawy jest małe lusterko, które zawsze trafia w ręce osoby, która odpowiada  na pytanie. Ten drobny przedmiot ma za zadanie pomóc śpiewającemu podjąć decyzje.

    


A tutaj już wspomniane wcześniej pliki:

PDF   Emocje kolorowy pakiet(y)

  PDF  Emocje kolorowy pakiet(a)

   PDF  Emocje bialo-czarny pakiet (y) 

   PDF  Emocje bialo-czarny pakiet(a)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...