niedziela, 19 lipca 2020

Liczenie jabłuszek (matematyka w zakresie 1-10)

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moimi ulubionymi materiałami.

Kilka lat temu po raz pierwszy przygotowałam dla dzieci graficzne jabłonki i zawsze na początku roku umieszczałam różne wersje tej pracy w swojej klasie. Prawdę mówiąc jakiś czas temu nie mogłam się zdecydować, które drzewko bardziej mi się podoba, dlatego pod koniec postu znajdziecie dwie wersje PDF. Korona pierwszego drzewa ma kształt kulisty, natomiast drugi zestaw zawiera jabłoń z większą ilością gałęzi:)


Umieszczone w czerwonych jabłuszkach cyfry wskazują ilość jabłuszek, którą należy "zawiesić" na drzewie. Wstępnie przygotowałam zestaw, który umożliwia ćwiczenia w zakresie 1-10.  Oczywiście po wycięciu obrazków, jak zawsze zachęcam, aby wydrukowane drzewka zalaminować. Pompony świetnie sprawdzają się w roli  jabłek. Dobrym rozwiązaniem mogą być także małe kulki z plasteliny, których wykonanie może dodatkowo uatrakcyjnić ćwiczenie.

Jeśli nie macie w danym momencie dostępu do tych materiałów to w PDF umieściłam szablon jabłka, który może posłużyć jako schemat. Zwykle jabłka wycinam z folii piankowej.A tutaj można znaleźć schematy. Tak jak wcześniej wspomniałam, dwie wersje.Na koniec jeszcze jeden projekt, tym razem plastyczny. Plastelinowe jabłuszka do wykonania których wykorzystałam naturalne listki i patyczki. 
Pozdrawiam wszystkich odwiedzających bardzo ciepło. AniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...