czwartek, 14 lipca 2022

5 Małych Rybek-wersja flanelowa popularnej piosenki

Moi Drodzy,

Dzisiaj  zapraszam Was do obejrzenia mojego nowego filmu instruktażowego do znanej Wam już piosenki pt. "5 małych rybek". Jeśli do tej pory nie zetknęliście się z pierwsza wersja tej piosenki to zapraszam Was do obejrzenia jej TUTAJ

Wielu z Was zastanawia się zapewne, dlaczego zdecydowałam się nagrać jeszcze raz film z udziałem tej zabawy. 

Otóż wiele napisanych, bądź adoptowanych przeze mnie piosenek na przestrzeni lat ewaluowało i zyskało nowe życie w różnych formach. W prostych slowach znacza to, że większość z nich z czasem przeksztalcilam np. w proste "przedstawienia pacynkowe", czy "zabawy flanelowe".

Oczywiście materiał muzyczno-rytmiczny zachowuję w oryginalnej wersji, a znajomość tekstu i melodii zawsze sprawia, że dzieci jeszcze chętniej angażują się w codzienne, klasowe „występy”, bez dodatkowych przygotowań. Od lat staram się urozmaicać i uatrakcyjniać zabawy tak aby zachęcić swoich uczniów do udziału w procesie muzykowania i tworzenia. Co wiecej, często to one same prezentują zabawy co powoduje mnóstwo zabawy i uśmiechu.

Jedną z form, którą uwielbiam i która fantastycznie sprawdza się w wielu grupach wiekowych są zabawy, które zwykłam sama nazywać zabawami flanelowymi. 

Dlatego dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować „wersję flanelową” piosenki „5 małych rybek”.

A teraz kilka słów jak przygotowałam wszystkie flanelowe elementy. Moja tablica, z uwagi na kolor flaneli doskonale wciela się w ocean. Rybki, jak zwykle, wykonałam z różnokolorowego filcu. Ozdobiłam je kolorowym, brokatowym klejem, ponadto większość nich ozdobiłam kolorowymi, błyszczącymi kamyczkami, które przykleiłam do filcu gorącym klejem. 

 Tutaj znajdziecie schemat rybki:


Moi Drodzy, właśnie mieliście szansę obejrzeć krótki filmik instruktażowy. 

W ciągu tych kilku minut starałam się jedynie nakreślić główny zarys i ideę tej zabawy. Jestem przekonana, że każdy z Was moze stworzyć własną, cudowną wersję tej opowiesci flanelowej.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...