niedziela, 24 lipca 2022

Wszystko o mnie

Moi Drodzy,

Przypuszczam, że większość z Was cieszy się wakacjami i słodkim lenistwem. Mam nadzieję, że spędzacie cudowny czas ze swoimi bliskimi i macie szansę spełniać swoje marzenia.

Niestety czas płynie niezwykle szybko i wiem, że niektórzy z nas powoli zaczynają myśleć o nadchodzącym roku szkolnym. Dystrykt, w którym pracuję wraca do pracy już za 3 tygodnie, dlatego w mojej głowie od wielu dni rodzą się nowe pomysły i rozwiązania.

Dzisiaj chciałbym zaprezentować jedno z nich. Początek roku szkolnego to dość trudny moment, pełen nowych wyzwań i oczekiwań. 

W USA, w pierwszym tygodniu szkoły niektórzy nauczyciele, aby pomóc swoim uczniom zaadoptować się w nowej klasie i poznać nowych kolegów przygotowują karty pracy, które zwykle tytułują: „Wszystko o mnie” 

Karty te podzielone są na kilka części, które uczniowie mogą wypełnić w klasie lub w domu, z rodzicami. Tych kilka ogólnych informacji, autoportret i rysunek prezentujący rodzinę możstać się fantastycznym powodem do samodzielnej prezentacji, ale nie tylko. Prace te mogą zapoczątkować nową, cudowną klasową galerię, do której dzieci będą mogły  wracać każdego dnia. Co więcej, zachęcam i Was, Drodzy Nauczyciele do wypełnienia własnej karty i umieszczenia jej pośród innych prac.

Dzisiaj przygotowałam dla Was dwie karty: 

- pierwszą, nieco trudniejszą, która zawiera więcej zadań do napisania, 


- drugąłatwiejszą, w której nasi młodsi uczniowie zamiast pisania mają szansę
 porysować


A tutaj już macie szansę ściągnąć obie wersje: 

Trudniejszą PDF

Łatwiejszą PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...