poniedziałek, 11 lipca 2022

Matematyka z flamastrami kropkowymi

 Moi Drodzy,

Jeśli do tej pory nie mieliście szansy pracować z flamastrami kropkowymi to serdecznie polecam ten rodzaj aktywności. Dzieci uwielbiają ten rodzaj zabawy i zapewne wielu z Was wie, że można je wykorzystać nie tylko do malowania. 


Ten rodzaj mazaków może stać się także pomocny w nauce i rozwijaniu umiejętności akademickich, dlatego jakiś czas temu postanowiłam przygotować kilka kart pracy, w których wypełnianiu można wykorzystać właśnie te wyjatkowe flamastry. 

Muszę przyznać, że uzupełnianie nowych kart sprawiło mi wiele przyjemności, dlatego mam nadzieję i że Waszym uczniom praca z nimi przyniesie dużo satysfakcji. 
Jeśli z jakiegoś powodu nie macie dostępu do takich flamastrów to w wypelnianiu ich pomocny może stać się zwyczajny korek  lub pompon ze spinaczem. W tym przypadku do malowania można wykorzystać farby. 
A tutaj już można znaleźć kilka przykładowych kart z tego zestawu: 


Z uwagi na to, że w zestawach często pojawiają się różne kolory i odcienie pisaków to zdecydowałam, że przygotuję dwa pliki PDF: kolorowy i biało-czarny (w którym sami możecie ustalić i wprowadzić kolory). 

Zestaw kolorowy PDF

Zestaw biało-czarny PDF

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...