sobota, 4 marca 2023

12 miesięcy-prosta piosenka o miesiącach

Moi Drodzy,

Chroniczny brak czasu zdecydowanie opóźnia realizacje moich projektów. Czekam z utęsknieniem na wiosenne ferie.  

A dziś chciałabym zaprezentować Wam kolejne nagranie. Tym razem znajdziecie w nim piosenkę o miesiącach.  Prosty tekst i rytmiczny charakter to krótka charakterystyka zabawy, która mam nadzieję pomoże Waszym uczniom opanować nazwy miesięcy. 

Zauważyłam, że dużym atutem tej piosenki jest fakt, iż wszystkie miesiące ułożone są jeden po drugim, bez zbędnych łączników.  Zasada ta zdecydowanie ułatwia naszym uczniom zapamiętanie najważniejszego elementu piosenki czyli nazw miesięcy. Materiał ten nie powinno oceniać się jednak w kategorii artystycznej 😉 Jest to bowiem jedynie narzędzie, które ma za zadanie wspomóc zapamiętywanie. Codzienne powtarzanie piosenki, np. w czasie porannej rutyny może ułatwić  proces uczenia.

  Zanim zaprezentuję Wam ten nowy materiał muszę wspomniec, że niemal zawsze od pierwszych dźwięków piosenka powoduje ożywienie wśród śpiewających. Dzisiaj niektórzy z nich próbowali nawet do niej tańczyć 😏

W czasie śpiewania, szczególnie w początkowym etapie prezentacji nazw miesięcy używam tablicy flanelowej, na której układam wcześniej zalaminowane  i opatrzone szorstkim rzepem nazwy miesięcy. Z czasem rezygnuję z tablicy. 

Materiały które macie szansę zobaczyć w filmie instruktażowym umieściłam poniżej. Dzisiaj przygotowalam  dla Was  dwie wersje: 

-pierwsza zawiera tylko nazwy miesięcy,

-druga oprócz miesięcy posiada obrazki charakterystyczne dla danego miesiąca.

Miesiące PDF

Miesiące obrazkami PDF

A tutaj  możecie obejrzeć mój krótki film instruktażowy:


Poniżej znajdziecie dodatkowe materiały w postaci kart pracy, które można ściągnąć 

klikając TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

12 miesiecy-prosta piosenka edukacyjna dla dzieci

Moi Drodzy,   Wielu z Was poznało już ta piosenkę. Od wielu miesięcy nosiłam się z zamiarem przygotowania prostej animacji do tego tekstu, a...