wtorek, 28 marca 2023

Wariacje "jajeczne"-wielkanocne karty z pisankami

Moi Drodzy,

Wkrótce święta. Niezwykłe, radosne, wyczekiwane. 

Pomyślałam zatem, że czas już by po raz ostatni w tym sezonie przygotować post o tematyce związanej właśnie z tym okresem. Dekorowanie jajek to jedno z moich ulubionych, dziecięcych zajęć wielkanocnych. Jestem przekonana, że nasi uczniowie także odnajdą w tej aktywności mnóstwo radości

A zatem, czas na ozdabianie. Nie będzie to oczywiście dekorowanie zwykłych jajek tylko przygotowanych form, które jak sami zobaczycie dają wiele możliwości. Zapraszam Was na krótką prezentację  kart i projektów, które mam nadzieję, zainspirują Was do tworzenia nowych "wariacji jajecznych". 

Malowanie patyczkami to jedno z moich ulubionych form ozdabiania. Ta  prosta  zabawa z zakresu motoryki małej to doskonałe ćwiczenie dla dłoni naszego dziecka, które wspaniale wpływa na rozwój mięśni dłoni, na  koordynacje wzrokowo- ruchową i koncentrację. A oto kilka wielkanocnych propozycji:

Kolorowe maty to fantastyczny sposób na wykorzystanie plasteliny.  Na szczęście większość dzieci uwielbia zabawy z tym materiałem.  


W dzisiejszym zestawie znajdziecie także niezwykle prostą do uzupełnienia kartę z kodowaniem. 


"Jajko z kropkami" tak właśnie  nazwać można moją kolejną propozycję
Oto kilka prostych pomysłów jak wykorzystać tę kartę. W przypadku pierwszego zdjęcia kropki wypełniłam pisakami kropkowymi. Jeśli nie dysponujecie tymi wspaniałymi mazakami to kartę tą można  pomalować np farbami przy pomocy paluszków. To już moje ostatnie propozycje. Spójrzcie w jak różnorodny sposób można wykorzystać tą jedną niepozorną formę: 

Muszę przyznać, ze byłam absolutnie zaskoczona efektem tego "piankowego" jajka. 
A jak wykonałam ten projekt? 
Do wydrukowanej karty przykleiłam płynnym klejem słodkie pianki marshmellow. W zadaniu wykorzystałam piankę w małym rozmiarze. 
Po wypełnieniu jajka pomalowałam wierzchnią cześć pianek kolorowymi farbami. Efekt jest naprawdę ciekawy. A tutaj już układanie mozaiki. W pierwszym przypadku z guzików, w drugim z kolorowych, rożnego kształtu kamyczków.


 I jeszcze jedna odsłona tej prostej karty. 
Przedstawiam Wam bibułkową wyklejankę. W tym zadaniu  jajko wykleiłam i posypałam brokatem. W rzeczywistości jajko to nieprawdopodobnie się błyszczy. Muszę uczciwie przyznać, że mam słabość do brokatu.  I na koniec 2 pozostałe karty, które zaliczam do grupy tzn.: różne. A tutaj już znajdziecie plik PDF


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Rymowanka o zimie z pokazywaniem

Moi Drodzy, Dzisiaj przyszedł czas na kolejną rymowankę o tematyce zimowej.  Początkowo myślałam, że połączę ją z poprzednim rymowanym mat...