czwartek, 30 marca 2023

"Maszeruj tak, jak ja" prosta piosenka z ruchem

Moi Drodzy,

 Dzisiaj przygotowałam dla Was piosenkę inna niż wszystkie dotychczas. Czym rożni się ta zabawa? Otóż po raz pierwszy nagrałam dla Was film w pozycji stojącej.  Było to dla mnie nie lada wyzwanie, bo zupełnie nie mogłam znaleźć odpowiedniego miejsca. Skrzypiąca podłoga, zapełnione obrazami ściany to zaledwie niewielki fragment problemów z którymi się zetknęłam. Ostatecznie film nagrałam w „basmencie” czyli w piwnicy. Dlatego, przepraszam za jakość. Jest to jednak tylko i wyłącznie materiał  instruktażowy. 

Piosenka, którą dzisiaj prezentuje jak zwykle zaskakuje swoją prostotą.  Zależało mi jednak  właśnie na tym, aby nieskomplikowany tekst nie przeszkadzał w zabawie. Niewątpliwą zaletą tekstu jest fakt, iż wskazuje on nieustannie jakie kolejno figury będziemy wykonywać. Jest to niezwykle pomocne i powoduje, że od pierwszych taktow dzieci radzą sobie doskonale. 


Oczywiście ja w czasie nagrania pozostaję w jednym miejscu, ale w czasie zajęć z reguły tańczę z dziećmi po całej sali lub po obwodzie kola.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Odejmowanie w zakresie 1-10 z obrazkową wizualizacją

  Moi Drodzy,  Kilka dni temu umieściłam na blogu zestaw 20 kart z dodawaniem. Dziś mam dla Was kolejny zbiór   zadań . Tym razem zapraszam ...