czwartek, 30 marca 2023

"Maszeruj tak, jak ja" prosta piosenka z ruchem

Moi Drodzy,

 Dzisiaj przygotowałam dla Was piosenkę inna niż wszystkie dotychczas. Czym rożni się ta zabawa? Otóż po raz pierwszy nagrałam dla Was film w pozycji stojącej.  Było to dla mnie nie lada wyzwanie, bo zupełnie nie mogłam znaleźć odpowiedniego miejsca. Skrzypiąca podłoga, zapełnione obrazami ściany to zaledwie niewielki fragment problemów z którymi się zetknęłam. Ostatecznie film nagrałam w „basmencie” czyli w piwnicy. Dlatego, przepraszam za jakość. Jest to jednak tylko i wyłącznie materiał  instruktażowy. 

Piosenka, którą dzisiaj prezentuje jak zwykle zaskakuje swoją prostotą.  Zależało mi jednak  właśnie na tym, aby nieskomplikowany tekst nie przeszkadzał w zabawie. Niewątpliwą zaletą tekstu jest fakt, iż wskazuje on nieustannie jakie kolejno figury będziemy wykonywać. Jest to niezwykle pomocne i powoduje, że od pierwszych taktow dzieci radzą sobie doskonale. 


Oczywiście ja w czasie nagrania pozostaję w jednym miejscu, ale w czasie zajęć z reguły tańczę z dziećmi po całej sali lub po obwodzie kola.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Piosenka na dzień dobry-prosta piosenka z pokazywaniem dla dzieci

Moi Drodzy, Dzisiaj przygotowałam dla Was piosenkę, która towarzyszy mi dość często w pracy. "Piosenka na dzień dobry" to nic in...